У Херсоні  завершилася навчальна програма для молоді “Skills Lab”

  • 20.12.2018

16 грудня у Херсоні  завершилася четверта навчальна програма Skills Lab для молоді з розвитку навичок у сферах успішної професійної самореалізації та самозайнятості. Програма реалізована Центром «Розвиток КСВ» і Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) за підтримки Міністерства молоді та спорту України. Місцеві партнери – управління молоді та спорту Херсонської міської ради та Херсонський обласний центр зайнятості.

Учасники програми Skills Lab за двома напрямами «Успішна кар’єра» та «Власна справа», що проходила у Херсоні, презентували свої соціальні та підприємницькі проекти.

Тренінгова програма Skills Lab розроблена для розвитку та вдосконалення навичок, які є необхідними для молоді на сучасному ринку зайнятості. Учасники двох тематичних груп проходити навчання та майстер-класи з soft skills від компаній-підписантів Пакту заради молоді Ощадбанк, Raiffeisen Bank Aval, засновника Rock Burger та місцевих підприємців. Для успішного завершення програми, учасники та учасниці мали презентувати власні проекти, які вони розробили за період програми Skills Lab. За напрямком «Успішна кар’єра» – це соціальні проекти для міста і громади, а «Власна справа» – бізнес-проекти.

Координатор Career Hub Центру «Розвиток КСВ» Тарас Деркач привітав учасників із успішним завершенням програми: «Програма Skills Lab – це не тільки навички для хлопців і дівчат, але і можливість для молоді проявити себе, створити реальний проект та зробити внесок у розвиток Херсонщини».

Випускники курсу «Успішна кар’єра» презентували свої соціальні проекти, серед яких: безкоштовні курси самооборони для жінок, оживлення фасадів міських університетів, створення театральних гуртків в дитбудинках, квести, форуми та експерименти для популяризації науки. Кураторка цього курсу Оксана Сахно заявила про готовність Управління молоді та спорту  підтримувати учасників у розвитку їхніх соціальних проектів: “Хоч ми всі різні, та цей проект нас дуже зблизив. Дехто вже знайшов добрих друзів або партнерів по проектах. Я дуже вірю в те, що всі ці плани будуть реалізовані”.

За напрямом «Власна справа» випускники підготували прототипи своїх бізнес-проектів для презентації. Серед представлених проектів: Платформа українських брендів Merezzha.com.ua, Антикафе з котами “Кошкин дом”, Дизайнерські ялинкові іграшки з переробленого паперу “Papper”, кулінарний хаб “Cook Room”, а також екологічна білизна для молодих мам “Матуся”. Завдяки програмі ідеї переросли у справжі бізнес-проекти, а їх власники вже розпочали платити податки як фізичні особи. Куратор напрямку по створенню власної справи Віталій Бєлобров привітав учасників із захистом їхніх проектів і підтримав їх у представленні херсонській бізнес-спільноті: «Я приємно здивований результатом, кількістю створених бізнес-проектів та наполегливістю учасників. До фіналу дійшли 16 учасників, які презентували 8 бізнес-планів. Це не якісь там космічні, а реальні проекти, які будуть втілені, а деякі з них вже працюють».

Учасники успішно пройшли програму та захистили свої проекти, підкресливши важливість Skills Lab для молоді у можливості реалізувати свій потенціал. Зокрема, Айкуш Мазманян відмітила: «Дякую всім учасникам за ці незабутні півтора місяці. Мені було дуже приємно працювати в такій атмосфері. Я дуже щаслива, що стала частинкою цього проекту разом з вами».

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері розбудови потенціалу молоді, гендерної рівності та репродуктивного здоров’я. Агенція працює у 150 країнах світу, а в Україні з 1997 року. Спільно з партнерами ми створюємо умови, щоб кожна молода людина могла наповну реалізувати свій потенціал, вела здоровий спосіб життя, знала свої репродуктивні права і брала активну участь у своїй громаді.

Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» – експертна організація в Україні з відповідального ведення бізнесу та розвитку корпоративної соціальної відповідальності. Пріоритети Центру: розвиток КСВ, кар`єрних навичок серед молоді, STEM освіти і популяризація науки і технологій серед дівчат. Серед основних досягнень Центру – щорічний Конкурс кейсів з Цілей сталого розвитку, Пакт заради молоді, Карта професій й спільнота Кар’єра мрії, щорічний Форум «Бізнес і університети», проект ДівчатаSTEM тощо. В рамках своєї діяльності Центр співпрацює з Міністерствами, міжнародними організаціями, компаніями.
Детальніше: www.csr-ukraine.org та www.facebook.com/CSRUkraine