У Херсоні відбулась Молодіжна комунікаційна платформа “Молодь Talks”

  • 04.02.2019

1 лютого у Херсонській міській раді, за участі представників влади, молоді, громадськості  вперше відбулась Молодіжна комунікаційна платформа “Молодь Talks”.

Після офіційного відкриття заходу на учасників чекав Хард толк «Яка вона – ефективна комунікація молоді та влади?», під час якого відбувся відкратий діалог представники управлінь освіти, культури, молоді та спорту  з молоддю міста.

Зокрема, обговорювали зміни у підході до побудови навчального процесу у вишах. Молодь висловила побажання щодо збільшення практичної частини у навчанні, аби при отриманні диплома дійсно мати спеціалістів, які зможуть приступити до роботи у своїй галузі.

Також говорили про те чи існує “молодіжна пенсія”.

“У той момент, коли ми побачимо, що вже не маємо спільної мови з молоддю та є великі прогалини у спілкуванні, які ми не можемо подолати, значить, настав час нашої пенсії у молодіжній роботі” — Сергій Жижко, член ХМІГ “Кип’яток”.

Обговорювали можливість співпраці молоді та представників управління культури, адже ідеї+досвід= результат. У відповідь на запитання щодо доцільності створення молодіжних рад та їхньої ефективності, представники Молодіжної ради при Херсонському міському голові розповіли про нові підходи у роботі нині діючого дорадчого органу.

“Спочатку ми фокусуємось на підвищенні компетенцій наших представників, а вже потім плануємо заходи на рік” — Людмила Лук’янова, голова молодіжної ради.

Говорили також про те, як затримати молодь у місті та що заважає процесу розвитку молодіжного руху. Одна із найчастіше озвучуваних проблем — відсутність системного підходу у даному питанні.

Важливою частиною заходу стала “Блуканина участі”. Це квест, під час якого молоді люди мали змогу  дізнатися практичні поради щодо реалізації проектів, як їм треба діяти, куди звертатися, як та в якому  порядку взаємодіяти з органами влади для того, щоб реалізувати свої проекти. Відпрацьовували покроковий механізм участі на прикладі трьох кейсів: створення Херсонського молодіжного центру, проведення Дня Вуличної Музики та адвокаційна компанія розробки велоінфраструктури у місті. У рамках кожної теми молодь поспілкувалася з людиною, що особисто брала участь у реалізації кейсу чи є експертом у даному питанні та може поділитися власним досвідом. Молодь запропонувала альтернативні шляхи реалізації проектів.

Після цього учасники мали змогу взяти участь в діалогових групах “Участь молоді в процесах прийняття рішень: практика та досвід малих громад Херосонської області” з Оксаною Глєбушкіною (виконавча директорка ГО “Громадський центр “Нова генерація”) та “Громадськість і влада. Партнерство заради розвитку на прикладі м. Вінниця” з Максим Студілко ( директор з розвитку ВОПО “Джерело надії”).

Завершувався захід розповіддю начальника відділу з питань сім’ї та молоді управління молоді та спорту  міської ради Наталі Ярової про можливості реалізації проектів молоді в рамках Міської програми “Молодь Херсона” 2015/2020.  У свою чергу, учасники комунікаційної платформи презентували свої проекти, які у подальшому можуть бути підтриманні управлінням молоді та спорту:

– Проект “Romance science” метою якого популяризація науки та надати можливість для розвитку суспільства, саморозвитку та самомотивації;

– Проект “Розмалюй настрій” – створення яскравих культурних об’єктів у місті, шляхом зображення соціальних та історичних малюнків;

– Проект “Квест по хартії” – ознайомлення молодих людей з таким інструментом, як Європейська хартія про участь молоді;

– Проект “А де Батл?” – міжуніверистетські дебати, розвиток ораторської майстерності та вміння переконувати.

Предстаники громадської організації “Крок Молоді” розповіли про проекти “Мурали Херсона” та створення в місті скейт-парку, над яким зараз працюють.

Довідка. Молодіжна комунікаційна платформа Молодь Talks – це місце спілкування молоді з представниками влади та один з одним, отримання знань про успішні практики молодіжної участі в інших громадах, обмін досвідом реалізації молодіжних ініціатив.

Проект реалізовано Фондом громади міста Херсон “Захист” у рамках проекту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, у партнерстві з управлінням молоді та спорту Херсонської міської ради.

Автор фото: Олександр Андрющенко.