Інфраструктура, інновації, екологія – діти розказали, що хочуть змінити у своєму місті

  • 09.07.2019

Як виглядало б місто, мер якого – дитина? ЮНІСЕФ провів конкурс, під час якого діти з усієї України у формі відео, малюнків або текстів розказували про те, яким би хотіли бачити своє місто і що змінили би у ньому, якби раптом очолили своє місто. Найоригінальніші та найцікавіші пропозиції, лягли в основу карти Міста Дитячих Мрій. Карта буде використовуватись для адвокації створення у громадах дружнього до дитини середовища.

Глибина розуміння дітьми проблем міста вражає: у своїх пропозиціях вони говорять про розвиток інфраструктури, створення соціальних програм, впровадження інновацій та покращення екології.

Найчастіше діти говорили про необхідність розвитку інфраструктури дозвілля для дітей різного віку: безпечні ігрові майданчики, ігрові центри, скейт-парки та інше.

“Нам з друзями немає де гуляти. Тільки на стадіоні в футбол грати, але я не люблю футбол. Ми в Одесі бачили майданчик, де скейтери, ролери і велосипедисти катаються. От би і нам таку, в нашому районі”, – пропонує 12-річний Родіон, з м. Дніпро.

Також діти відзначають необхідність рухатись у ногу із часом та розвивати місто відповідно до вимог сьогодення: вирішити проблему зі старим житловим фондом шляхом реновації будівель; здійснити перепланування міста з поглядом у майбутнє – з урахуванням зростання кількості мешканців та автомобілів; створювати інноваційні центри, в яких діти могли би змалечку вчитись працювати із новітніми технологіями.

“Щоб не було заторів, треба збудувати ще одну трасу, прямо над машинами. І бензинові машини поміняти на електричні. Тоді глобальне потепління зупиниться”, – каже 6-річний Ростислав із Києва.

Покращувати екологію пропонують також шляхом встановлення очисних споруд на заводах, збільшення зелених насаджень, а також поширення ідей сортування сміття серед населення. Також діти хотіли би розвинути вело інфраструктуру: з міркувань екології і безпеки.

“Я б дуже хотів, щоб усі люди дотримувалися правил безпеки дорожнього руху і не було ніколи ДТП. Якби я був мером, я би давав нагороду кожному, хто дотримується цих правил”, – каже 9-річний Святослав з Полтави.

Не оминули увагою діти і соціальні проблеми. Пропонують впроваджувати програми для малозабезпечених сімей, а також працювати над питаннями інклюзивності.

“Треба дуже багато пандусів. Щоб вони були не круті, як у наших підземних переходах, щоб мами з колясками, або люди на візочках могли проїхати вверх чи вниз”, – зазначає 8-річний Тарас із Запоріжжя.

Проект реалізовано в рамках глобального руху ЮНІСЕФ “Громада, дружня до дітей та молоді”. Ініціатива об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес задля спільної мети – створення комфортного для дітей та молоді середовища, де кожен може реалізувати свій потенціал.

Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Уповноважений Президента України з прав дитини, Асоціація органів місцевого самоврядування, Національна Молодіжна Рада України.

Ініціатива передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право бути почутими, право на охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, право на безпеку, дитинство, визнання та справедливе ставлення. Громади, які ведуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді та успішно реалізували план дій, отримують офіційний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти, а також сигналізувати про досягнення та позитивні зміни для дітей та молоді.