У Херсоні зафіксували новий Рекорд України

  • 10.09.2019

У Херсоні зафіксували новий Рекорд України – плавець Михайло Романишин 10 вересня завершив проєкт, який розпочався 5 серпня у селі Страхолісся Київської області на кордоні з Білоруссю, здолавши вплав понад 900 кілометрів по Дніпру.

Фінішував Михайло Романишин на Набережній Херсона, його зустрічали дружина та сини, а також херсонці та миколаївці, які приїхали, щоб підтримати земляка.

«До Національного реєстру рекордів України номінується рекорд, якого ще в Україні не було. Я хочу сказати, що рекорди на витривалість є найбільш складними. І щодня ми стежили за тим, як відбувається встановлення цього, не побоюсь сказати, що подвигу. Скільки було недовіри – чи зможе чи не зможе встановити такий рекорд, який відбувається на максимумі можливостей людського духу. Я хочу сказати, що ми вивчили всю доказову базу… впродовж всього часу, з 5 серпня, відколи стартував наш рекордсмен, і сьогодні ця показова база дає нам право оголосити: Національний рекорд України – найдовший заплив у відкритій воді – Михайло Романишин», – зазначила керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

Як розповіла Вєтрова у розмові з кореспондентом Укрінформу, наразі є дані, скільки проплив Романишин, станом на 9 вересня, дані за 10 вересня ще будуть досліджуватися, а остаточні цифри рекорду будуть оголошені за тиждень на пресконференції – відстань, швидкість руху, середня швидкість руху , скільки часу він пробув у воді.

Наразі неофіційно, під час церемонії зустрічі, представники команди проєкту казали, що спортсмен подолав 980 км.

«Я уявляв, як це буде важко, але не думав, що це буде дуже важко. Після першого перепливання Київського моря у Михайла піднялася температура 38,5, проєкт був під загрозою… Це і забруднена, холодна вода, навантаження. Наступного дня температура спала, ми зробили вихідний день і вперед – далі, там вже адаптувались. Він, звісно, герой, я вражений. У нього два трекери про всяк випадок, які фіксують по GPS повністю кілометраж – де він зупиняється, звідки починає, все це передається, і фіксується рекорд України чітко за цими трекерами», – каже тренер Романишина, викладач кафедри олімпійського та професійного спорту Чорноморського національного університету імені Петра Могили, заслужений тренер України Карен Абрамов.

Як розповів журналістам тренер, спортсмен під час проєкту харчувався з врахуванням того, що витрачав багато енергії – все як у людей, але більше. На сніданок – вівсянка, сухофрукти, мед.

План коригували під час проходження ділянок, адже передбачити все було неможливо. Плив Романишин, каже тренер, в основному, вільним стилем, інколи на спині.

За словами Абрамова, для того, щоб реалізувати такий проєкт необхідно мати характер. Є багато гарних спортсменів, які могли б фізично подолати такий шлях, але вони не підуть на таке. «Думають: а навіщо це нам треба, це важко. Друге – адаптація організму вона відбувається протягом проєкту, бо якби ми не тренувались в «тепличних» умовах – басейни, водойми, не можна всього передбачити, це холодна вода, це шторм, плавання проти течії. Спортсмен адаптує свою техніку під такі умови. Це великий досвід і для нього, і для мене», – розповів тренер.

У середньому щодоби спортсмен долав 28-30 кілометрів, плив вдень, потім відновлювався.