Херсон наблизився до здобуття статусу “Громади, дружньої до дітей та молоді”

  • 11.07.2019

У четвер, 11 липня, Херсонська міська рада підписала Меморандум про взаємодію із Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у рамках глобальної програми «Громада, дружня до дітей та молоді».

Участь у підписанні взяли: зі сторони Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні – керівник соціальних програм ЮНІСЕФ в Україні Артур Айвазов та перший заступник міського голови Ігор Козаков – зі сторони Херсонської міської ради.

Про намір приєднатися до глобальної ініціативи ЮНІСЕФ заявили більше 170 міст та об’єднаних територіальних громад з усієї України. Херсон став переможцем конкурсного відбору та увійшов до другої групи муніципалітетів, що будуть отримувати методологічну підтримку Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) у рамках реалізації ініціативи “Громада, дружня до дітей та молоді”.

Артур Айвазов, керівник соціальних програм ЮНІСЕФ в Україні зазначив:

“Підписання меморандуму в рамках програми “Громада, дружня до дітей та молоді” – один із перших та та найбільш відповідальних кроків, що відбуваються в рамках реалізації ініціативи ЮНІСЕФ. Підписавши меморандум, міська влада засвідчує готовность до створення комфортних умов для розвитку і життя наймолодших жителів, а також забезпечення їх прав. Переконаний, що Херсон має всі необхідні ресурси для ефективної реалізації ініціативи, а ми у свою чергу завжди будемо готові допомагати працювати в інтересах дітей та молоді”.

Перший заступник Херсонського міського голови Ігор Козаков зауважив:

“Знаю, що до ініціативи приєдналось вже понад 3 тисячі муніципальних округів у 40 країнах на 5 континентах. І мені дуже приємно, що наше місто стає частиною цього глобального процесу. Міська влада намагається робити все можливе для того, щоб діти та молодь почувались тут безпечно і затишно, мали можливості працювати, навчатись, розвиватись. Тому для нас важлива співпраця з Дитячим фондом ООН у цьому напрямку”.

Меморандум окреслює порядок участі міста у глобальній Ініціативі та передбачає надання організаційної і технічної допомоги зі сторони ЮНІСЕФ. Підписання документу є першим кроком до отримання офіційного статусу “Громада, дружня до дітей та молоді”. Документ зокрема підтверджує зобов’язання громади створити більш сприятливе середовище для розвитку дітей і молоді.

Процес здобуття статусу “Громади, дружньої до дітей та молоді” має визначену процедуру і передбачає активне залучення дітей та молоді на всіх етапах. Першим етапом є проведення аналізу становища дітей та молоді у громаді. Далі міська влада зобов’язується розробити та прийняти план дій, який сприятиме створенню чистого, безпечного та комфортного середовища для цих груп населення. Муніципалітет також повинен забезпечити ресурси для виконання прийнятого плану.

Після впровадження плану дій громада пройде через процес незалежної оцінки, та в разі успішного виконання цього плану – отримає статус “Громади, дружньої до дітей та молоді”.

Про ініціативу: Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямах розвитку добробуту всіх дітей та молоді. З часу створення у 1996 році, до програми приєдналися понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах. На сьогодні ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» охоплює понад 30 мільйонів дітей.

29 березня 2018 року відбулося підписання Меморандуму щодо впровадження в Україні ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» між ЮНІСЕФ, Урядом України та партнерами.

Партнерами ініціативи в Україні є: Представництво Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» та Громадська спілка «Національна молодіжна рада України».

Про ЮНІСЕФ: У всій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов’язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися. Більше інформації про ЮНІСЕФ та роботу Дитячого фонду ООН  з дітьми в Україні: www.unicef.org.ua та на сторінках у соціальних мережах  Twitter та Facebook. Контакти для преси: Ніна Сорокопуд, ЮНІСЕФ, +38 050 388 29 51, email: nsorokopud@unicef.org